Campionat National U18

Discutii despre jocurile din campionatele nationale de juniori
wolves brasov77
Linia a 2-a

Re: Campionat National U18

Postby wolves brasov77 » 18 Feb 2014, 16:54

cristi wrote:Mai au si penalizare 3 puncte? :lol: Deci dupa ce ca au pierdut cele 3 puncte puse in joc au fost taxati cu inca 3 penalizare! :lol: Bravo lor daca le place bataia :lol: i-a ajutat pe Steaua sa se departeze de ei,dar oricum meciurile de play-off vor conta!

deci, regulamentul spune:

Neprezentarea la un meci se sancţionează cu amendă , pierderea meciului cu 0-5 si scăderea a trei puncte la punctajul general.

da, practic prin neprezentare pierzi 6 puncte :lol: :lol: :lol:

oricum, Husky nu conteaza prea mult, asa ca CSS Gheorgheni se putea clasa maxim pe 3 (nu aveau din start sanse la locul 2 sezonul asta), deci orice ar fi merg la playoff, ca de pe locul 3 sau 4 nu conteaza, rezultatul e acelasi.

mai stupid e ca pustii au pierdut sansa unui meci (oricum sezonul asta sunt putine la categoria asta de varsta) , nu era grav ca pierdeau si cu 20 la 0 ci mai grav este ca antrenorii i-au privat de experienta unui meci tare, de unde puteau invata ceva.... :x , stupid....

cristi
General Manager

Postby cristi » 22 Feb 2014, 17:12

Acesta este al-3-lea turneu disputat la Ciuc!

Steaua Bucuresti-Corona Brasov 10-5!! :D :D Scorul a fost la un moment dat 7-2 si 10-3 :D
Corona Brasov-CSS Gheorgheni 0-2
CSS Miercurea Ciuc-Husky Bucuresti 18-1
CSS Gheorgheni-Husky Bucuresti 7-2
CSS Miercurea Ciuc-Steaua Bucuresti 9-1
Husky Bucuresti-Corona Brasov 2-12
CSS Miercurea Ciuc-CSS Gheorgheni 12-3
Husky Bucuresti-Steaua Bucuresti 5-6
CSS Miercurea Ciuc-Corona Brasov 7-0
Steaua Bucuresti-CSS Gheorgheni 3-2

Cat a recuperat Steaua turneul asta! :D

Petrut
Capitan

Postby Petrut » 23 Feb 2014, 20:49

Da ,a recuperat dar cam degeaba!!!.....oricum efort mare din partea lor, tinand cont ca 98 % din echipa nu au facut absolut niciun antrenament pe gheata din sezonul trecut!!!Bravo lor ....de aceea trebuie sa se construiasca patinoar in Bucuresti de urgenta!!!

wolves brasov77
Linia a 2-a

Postby wolves brasov77 » 24 Feb 2014, 13:25

Clasament U18, oficial!

1. CSS Miercurea Ciuc - 36 pct.
2. ASC Corona Brasov - 20 pct
3. Steaua Bucuresti - 19 pct.
4. CSS Gheorgheni -12 pct.
5. Husky Bucuresti -0 pct

http://www.rohockey.ro/RO/U18CAMP1314.aspx

Petrut
Capitan

Postby Petrut » 26 Apr 2014, 18:55

Urat din partea conducerii Steaua Rangers sau CSA pt ca nu au trimis juniorii U 18 sa se bata pt medalii pe care cu siguranta ca le-ar fi castigat! Au avut bani sa-I trimita la turneele din sezonul regulat unde neantrenati au iesit la doar un punct in spatele echipei dupa locul 2, dar cand sa se bata cu medaliile pe masa nu au mai avut bani! Jalnic!!!Asta in loc de multumire pt mai bine de 12 ani petrecuti sub culorile ros/albastre pt unii dintre acesti copii!Multumim domnilor Boroi, Carlan, Alexe, Timaru si alti conducatori de trupe de elita!!!!

Indiferent
Rezerva

Postby Indiferent » 27 Apr 2014, 17:57

Petrut wrote:Urat din partea conducerii Steaua Rangers sau CSA pt ca nu au trimis juniorii U 18 sa se bata pt medalii pe care cu siguranta ca le-ar fi castigat! Au avut bani sa-I trimita la turneele din sezonul regulat unde neantrenati au iesit la doar un punct in spatele echipei dupa locul 2, dar cand sa se bata cu medaliile pe masa nu au mai avut bani! Jalnic!!!Asta in loc de multumire pt mai bine de 12 ani petrecuti sub culorile ros/albastre pt unii dintre acesti copii!Multumim domnilor Boroi, Carlan, Alexe, Timaru si alti conducatori de trupe de elita!!!!

Lamentari,lamentari si iar lamentari,acuze,acuze si iar acuze,fie cei de la federatie sunt vinovați,fie cei de la Steaua,sau mai știu eu cine,mai puțin dumneavoastra si progenitura .Uitati-va dle in propria curte si încetați cu mizeriile astea in mediu virtual,pana mai ieri erau vinovați secuii,astazi sunt vinovați romanii,maine femeia de servici din patinoar,jigniti pe toata lumea fara a avea nici cel mai mic argument.Hai sa va spun eu daca nu a facut-o nimeni pana acum,astazi in hochei,cel puțin la Steaua sunt mari probleme financiare,iar daca voiati sa intelegeti asta ori Renunțați ori va implicați si dumneavoastra macar intr-o mica masura.La echipele de copii si juniori s-au efectuat si turnee internaționale,e adevărat cheltuielile fiind suportate de părinții micutilor si in mod sigur si la acele echipe au fost părinți care nu au putut sau nu au vrut sa contribuie material,insa oamenii s-au retras demn,chiar daca printre ei se aflau si părinții unor copii care aveau cu adevărat un viitor in acest sport,spre deosebire de......

Petrut
Capitan

Postby Petrut » 28 Apr 2014, 10:32

Domnule ''Indiferent'' ,sa inteleg ca faceti parte din categoria parintilor multumiti de situatia de la Steaua ,sau chiar din staff fie el Rangers ,fie CSA!!Eu inteleg ca sunt probleme financiare la Steaua ,as fi nebun sa zic ca nu le-am observat ,dar cand s-a facut bugetul trebuia luat in calcul si o eventuala calificare mai departe .Asa cum seniorii au stat 8 luni in cantonament se puteau gasi ceva banuti si pt sarmanii juniori care au fost adunati in octombrie pt a putea participa la CN si li s-a dat ora de gheata pe Moghioros la 6 dimineata (platita de parintii celor mai mici ,cred) .Am trecut si noi prin asta cu turnee internationale acum multi ani cand copii cutreierau Elvetia,Franta ,Ungaria ...si chiar aveau rezultate bune,altfel nu se putea face performanta,nu-i asa(tot pe banii parintilor) !Dar sa lasi sa se destrame o echipa de varsta majoratului fara sa-ti pese e cale lunga!!Cum poti activa ,cand tu iti denigrezi si renegi proprii copii pe care i-ai crescut de mici!Mai vorbim in cativa ani in caz ca ne vom intalni in caz ca nu vei mai sta sub pseudonim, sa discutam aceste lucruri!De jignit nu am jignit pe nimeni ,daca citeai cu atentie posturile mele si de la ''nationala''doar am spus lucrurilor pe nume!Cine se simte se simte cine nu ......e treaba lui !

Greyhawk
Linia a 3-a

Postby Greyhawk » 29 Sep 2016, 20:19

"The three important elements in hockey are: the forecheck, the backcheck and the paycheck."....Gilbert Perreault

Return to “Campionatele Nationale de Juniori”